Trump podľa denníka New York Times roky neplatil dane

D.Trump údajne zaplatil vo volebnom roku 2016 federálnu daň z z príjmu vo výške iba 750 dolárov a za 10 z posledných 15 rokov neplatil dokonca žiadne dane, pretože vykázal viac strát ako ziskov, píše NYT. Podľa Trumpa ide o vykonštruované a totálne fake news.

Po Richardovi Nixonovi (1969 – 1974) bol Trump prvým americkým prezidentom, ktorý odmietol daňové priznanie zverejniť. Podľa NYT sa audit IRS týka vrátenia dane vo výške 72,9 milióna dolárov.

Skončí D.Trump ako Al Capone? Alebo v daňových rajoch svoj majetok ešte rozmnoží? Údajne už aj vyše 5200 slovenských firiem a podnikateľov nasleduje príklad D.Trumpa. Dočkáme sa informácií o našich „podnikateľoch“?

MH SR podpísalo 20. 12. 2012 Memorandum o porozumení s kanadskou spoločnosťou EUROPEAN URANIUM RESOURCES Ltd.

20.10.2023

Táto spoločnosť mala záujem o ťažbu najväčšieho a najkvalitnejšieho slovenského uránového ložiska – Košice-Jahodná. Predbežná štúdia uskutučniteľnosti preukázala veľký ekonomický potenciál ložiska: -zásoby uránu 12 650 – 18385 ton U3O8 -finančná hodnota ložiska (NPV) dosahuje 276 miliónov USD -návratnosť investície (payback) – 1,9 roka Tieto [...]

Peter Žiga Podpredsedom NR SR?

19.10.2023

12.marca 2013 denník SME uverejnil príspevok „K NOVELE O LOŽISKÁCH…“ v ktorom autori novely Geologického zákona navrhujú zrušiť právo obcí, miest a samosprávnych krajov odmietnuť prieskum rádioaktívnych surovín. Keďže som 40 rokov pracoval ako ložiskový geológ pri prieskume aj ťažbe uránových aj iných ložísk, reagoval som na túto nehoráznu [...]

V novembri 2012 malo Slovensko na dne mora poklad v hodnote 180-200 miliárd USD. Aká je dnes?

13.09.2023

Podľa TASR z 8.9.2023 Rozpočtová rada varauje pred bankrotom a vyzýva politikov na upratanie spoločných financií. Prezident Rady pre rozpočtovú zodovednosť(RRZ) Ján Tóth pre rok 2023 odhaduje, že výdavky tá vyššie ako príjmy o 6,8 miliardy eur, deficit tak dosiahne 5,5%. Pred 10 rokmi PRAVDA (3.11.2012) uverejnila správu: „Slovenské dno v Pacifiku nás stálo už viac [...]

Robert Francis Prevost / Lev XIV. /

Nový pápež kryl sexuálne násilie na deťoch, tvrdí americká organizácia. Vatikánu poslala na Prevosta oficiálnu sťažnosť

09.05.2025 17:19

Organizácia poslala Vatikánu oficiálnu sťažnosť na kardinála Prevosta iba krátko pred úmrtím pápeža Františka.

Vatican Pope

Prevost tušil, že by ho mohli zvoliť za pápeža. Kto prezradil to, že sa s ním americký kardinál pred konkláve radil o výbere mena?

09.05.2025 17:15

S kým telefonoval Robert Prevost deň pred začiatkom voľby pápeža, aby sa s ním porozprával o tom, ako by sa volal on ako nový pontifex?

Szijjártó

Szijjártó: Maďarsko vyhostilo dvoch ukrajinských špiónov

09.05.2025 16:58

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v piatok dopoludnia oznámila zadržanie dvoch príslušníkov maďarských tajných služieb.

Maximilian Krah

Poslanca AfD Kraha podozrievajú z úplatkárstva a prania špinavých peňazí. Hrozí mu strata imunity

09.05.2025 16:58

Vyšetrovanie údajne súvisí s kauzou okolo čínskej špionáže.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 1846227x
Priemerná čítanosť článkov: 4570x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy