Založ si blog

Život a smrť kapitalizmu. Dokážu ultraglobalisti nanútiť svetu Nový svetový poriadok (NWO)?

Tento blog pochádza z článkov Andreja Fursova uverejnených 8.8.2021 a 11.8.2021 (Zdroj: Zavtra.ru). Nevylučujem, že časť čitateľov bude názory tohoto ruského historika považovať za konšpiračné bludy a hoaxy, ale nech rozhodnú čitatelia.

Masy ľudí a časť svetových elít si predstavovali, že po roku 1991 nastúpila doba liberálnej blaženosti. Nepochopili však, že je to len odklad, spojený s rozkrádaním socialistického tábora produkujúceho 30% hrubého svetového produktu na konci 80. rokov. Už v roku 2008 doba liberálnej blaženosti skončila a začali ťažké krízové dni. Dnes už je zrejmé, že hostina supov na mŕtvole ZSSR končí a začína sa „tanec s drakmi“. Krízu zasypali vytlačenými papierikmi – „peniazmi“, ale to už nemôže skrývať skutočnosť, že systémová kríza kapitalizmu prešla do konečnej terminálnej fázy. Extenzívny rozvoj skončil a zostal len ten intenzívny, ktorý sa riešil zväčša svetovými vojnami, ako krajnými formami sociálnej katastrofy. Ale len málokto sa odváži zahájiť svetovú vojnu v súčasných podmienkach. Zatiaľ stále tikala časovaná bomba.

V auguste 2018 sa v Santa Fe Institute of Complexity konala zaujímavá uzatvorená konferencia. Pri jej zrode stáli – McMaster, Tillerson a Pompeo. Posudzovali sa „Riziká zraniteľného sveta“ – ekonomiky, financií, priemyslu, umelej inteligencie, demografie, klimatických zmien. Na prekonanie krízy boli navrhnuté 4 teórie:

1. Teória optimalizácie (ľudstvo úspešne blokuje hrozby a postupuje vpred)

2. Revolučná teória (ľudstvo urobí technický zlom a dosiahne nové úrovne rozvoja)

3. Teória antropologického prechodu (rozdelenie ľudstva na dve skupiny – hornú a dolnú – s veľkou úrovňou nerovnosti a rozdielov)

4. Teória katastrofy

Prvé dve teórie účastníci odmietli ako málo pravdepodobné, pre veľkú pravdepodobnosť geoklimatickej katastrofy, poklesu intelektuálneho potenciálu svetových elít. Účastníci s odkazom na štúdie švajčiarskych a izraelských vedcov zistili, že za posledných sto rokov sa vďaka propagande, mediálnym aktivitám a prísnej sociálnej kontrole sa chovanie ľudí zámerne štandardizovalo. Teda, ani elity, ani masy ľudí Západu nie sú schopné ani revolučnej transformácie ani optimalizácie. Preto 55% účastníkov konferencie dospelo k záveru o najvyššej pravdepodobnosti zavedenia „katastrofickej teórie. 25% účastníkov podporilo „antropologický prechod“: Na jednej strane „superľudia“ žijúci vo svojich enklávach až do 120-140 rokov, na druhej strane im slúži „služobníctvo“ s celkom odlišnými mentálnymi a fyzickými schopnosťami a kratšou dĺžkou života.

Ako ale vytvoriť taký nový svetový poriadok (New World Order – NWO)? Čo môže poslúžiť ako jeho spúšťač? Podľa Donalda Rumsfelda „transformačná udalosť“ musí byť realizovaná takto: „Budeme tvrdiť, že Čína sa chystá proti nám biologický úder a že v súvislosti s tým meníme ľudstvo, pretože sa musíme zachraňovať Bol pripravený zodpovedajúci dokument s názvom „Red Dawn“ (Červený úsvit). Tak sa to aj stalo: Čína bola obvinená z pandémie 2020, všetko „hádzali“ na wuchanské laboratórium, ale zároveň sa obchádzal veľmi závažný únik z laboratória Fort Detrick v júni 2019.

Je jasné, že v súčasných podmienkach je vojna nemožná: Svet nie je jedno veľké Kongo ani Blízky Východ ani Afganistan. Ale inou formou sociálnej katastrofy môže byť pandémia. Prvá „lastovička“ pandémie – epidémia prasačej chrípky v roku 2013 sa veľmi neosvedčila. Ďalšiu akciu už pripravili lepšie. V októbri 2019 Nadácia Billa a Melindy Gatesových realizovala „cvičenie“ „Udalosť 201 (Event 201) v ktorej sa skúšali akcie „svetovej komunity“ v boji proti pandémii koronavíru. A ako na objednávku, posledný deň roku 2019 bol v Číne zaznamenaný prvý prípad nákazy koronavírusom. V marci 2020, bez akéhokoľvek dostatočného dôvodu, WHO vyhlásila pandémiu. Vlády všetkých štátov, s výnimkou Bieloruska a Švédska sa chytili pod krk – a šlo sa: Démoni sa roztancovali a spustili sa Lockdowny, sociálne rozostupy, masky atď. všetko podľa dokumentu Rockefellerovej nadácie z roku 2010 a cvičenia roku 2019.

Už v lete 2020 vydal K. Schwab, organizátor a riaditeľ Davoského ekonomockého fóra knihu „Covid-19. Great Reset“. Formuluje celý program vytvorenia NWO, pod rúškom „inkluzívneho“ t.j.všeobjímajúceho kapitalizmu.

Pokračovanie článku v nasledujúcich dňoch.

 

Admin „PRAVDY“ má veľké problémy so štatistikou mojich blogov

07.02.2023

Pred chvíľou som zistil, že už môj prvý blog publikovaný v Pravde v roku 2011 je 382-hý ako ten dnešný a všetky ostatné blogy sú 382-hé. Blahoželám vám pupušškovia a spol.

Admin „PRAVDY“ má problémy so štatistikou mojich blogov

07.02.2023

Vysvetlíte mi páni, ako je možné, že pri štatistike mojich blogov ste sa „zasekli“ pri počte 381? Predsa od 381. blogu som ich publikoval okolo 8. Kde sa stala chyba? Čakám na Vašu odpoveď.

Čo je podľa R. Fica prednosťou Slovenska?

05.02.2023

13.10.2014 som v PRAVDE uverejnil blog „Prestaňme slúžiť diablovi“ (https// milant.blog.pravda.sk/2014/10/13/223/). V tomto blogu som z článku T.E.Rostasa „NON SERVIAM“ citoval pasáž: „Jedenásteho septembra 2001 odpálením dvojičiek a budovy WTC 7 začala tretia svetová vojna. Brutalita krvavých jatiek vo vojnách, ktoré vraj vedú v mene našej [...]

Deti

Školské obedy 'zadarmo' sa vracajú, vyjde to na 110 miliónov eur

07.02.2023 17:32

Dotácie na obedy pre všetky deti v poslednom ročníku materských škôl a na základných školách sa od mája tohto roka obnovia.

SR MHD Košice výstražný štrajk KEX

Košická MHD sa vo februári zastaví. Odborári avizujú ostrý štrajk

07.02.2023 16:35

Zo štrajku by odborári upustili, ak by dostali výhodnú ponuku od mesta.

Viliam Karas, minister spravodlivosti

Nižšie tresty pre užívateľov drog či menej recidivistov. Karas dokončil nový Trestný zákon

07.02.2023 15:40

Ministerstvo navrhuje sprísniť aj tresty pre vodičov pod vplyvom alkoholu. Ak niekto nafúka nad jedno promile, môže ísť rovno do väzenia.

ruskí vojaci

Viac ako tisíc mŕtvych. Rusi ešte taký zlý deň na Ukrajine nemali

07.02.2023 15:35

Ukrajina uviedla, že posledných 24 hodín bolo pre ruské jednotky doteraz najhorších od invázie, ktorá sa začala 24. februára 2022.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 383
Celková čítanosť: 1624700x
Priemerná čítanosť článkov: 4242x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy