Založ si blog

Nový svetový poriadok kolabuje

Jeden z najvyššie postavených ľudí v okolí klanu Rothschildovcov – Paul Warburg prehlásil: „Svetovú vládu dosiahneme, či sa vám to páči alebo nie!“ Aj preto je na jednodolárovej bankovke nápis: Novus Ordo Seclorum – Nový svetový poriadok. 

Naše dejiny sa opakujú a preto aj mocenské ambície svetovlády ostávali trvalou súčasťou kultúr Chetitov, Peržanov, Rimanov, Sovietov, nacistov a dnes globalizátorov. Globalizácia navonok pôsobí ako mierumilovné a nevyhnutné vyústenie ľudských dejín. Francis Fukuyama dokonca prehlásil, že dejiny  v dnešných časoch skončili, pretože nič lepšie nás už nečaká. Ak diskutujeme o Novom svetovom poriadku, potom prvý zásadný zlom nastal v roku 1492 objavením Ameriky. Vtedy začalo obdobie veľkého preskupenia síl a moci. Skutočná tvár globalizácie sa po stáročia vôbec nemení. Ide o neúprosný proces znásilňovania života na Zemi a vyvlastňovania národov. Tí, ktorí sa nechcú podvoliť, sú tvrdo potrestaní – ako Srbsko, Irak, Líbya a ďalší. Za zjemnením globalizácie sa v skutočnosti skrýva mohutný teror totality: kontrola obyvateľstva prostredníctvom nových „bezpečnostných“ technológií, spájania korporácií, ekonomickej moci a politiky, militarizmus, vojna proti fiktívnemu nepriateľovi.

Taktiku globalizácie a Nového svetového poriadku (NWO) podrobne opísal John Perkins v knihe „Spoveď ekonomického zabijaka“ (2004). „Ekonomickí zabijaci“, píše John Perkins, „sú dobre platení profesionáli, ktorí podvodom oberajú krajiny po celom svete o bilióny dolárov. Medzi ich nástroje patria falošné finančné správy, zmanipulované voľby, špinavé peniaze, vydieranie, sex a vraždy. Hrajú hru starú ako impérium, no v období globalizácie dosiahla nové a desivé dimenzie.“ Toto sú podľa Perkinsa časy, ktoré preverujú duše ľudí. Budeme čeliť narastajúcim činom zúfalstva tých, ktorí sa cítia byť oklamaní a utláčaní korporatokraciou. Musíme pochopiť, že tieto zločiny nezastaví armáda, ochranky ani stráže na hraniciach. Zastaví ich jedine to, keď dostatočný počet z nás bude požadovať, aby naše korporácie, banky a vlády prestali vykorisťovať väčšinu populácie sveta a jeho zdrojov. A kedykoľvek by nejaká forma vlády začala ničiť tieto ciele, ľudia majú právo zmeniť ju alebo odstrániť a nastoliť novú vládu.

Na rozdiel od J. Perkinsa  George Soros v knižke „O GLOBALIZÁCII“ (2002)“ odporúča takúto definíciu globalizácie:“…znamená pre mňa voľný pohyb kapitálu a čoraz väčšie ovládanie národných ekonomík globálnymi finančnými trhmi a nadnárodnými korporáciami. Ďalej G.Soros uvádza:“…ak sa prihováram za medzinárodnú spoluprácu, by sa mohlo usudzovať, že sa staviam proti použitiu vojenskej sily. Nie je to tak. Prihováral som sa za vojenský zásah v Bosne a Kosove, a miera americkej vojenskej nadradenosti ma teší.“(str.120-121).

Je pozoruhodné, že aj na Slovensku majú tieto názory G.Sorosa podporu malej časti politického spektra!? Zotrváva G. Soros a jeho sympatizanti na tom, čo v roku 2002 aj dnes, v roku 2021 po pandémii a „víťazstve USA+NATO v Afganistane“?

Slovensko prišlo podľa SaS pre machinácie s ťažbou zlata o milióny eur

22.03.2023

SaS podáva trestné oznámenie. Podľa K. Galeka „Je tu podozrenie zo spáchania niekoľkých trestných činov neznámym páchateľom.“ Slovensko mohlo prísť o 10 miliónov eur.“ a V období, keď MH SR vrcaiedol nominant SaS, prišlo k vyrúbeniu nedoplatku vo výške 1,7 mil. eur, Po odchode SaS z vlády nastali personálne zmeny a aktuálne sa vo veci nič nedeje. [...]

Čl. 106 Ústavy SR. „Prezidenta možno odvolať z funkcie pred skončením volebného obdobia ľudovým hlasovaním.

18.02.2023

ďže Admin „Pravdy“ vymazal môj diskusný príspevok k blogu ferra, musím touto formou protestovať proti zasahovaniu do mojich ľudských práv. Preto zopakujem to, čo mi bolo vymazané“ Čl. 106 Ústavy SR: Prezidenta možno odvolať z funkcie pred skončením volebného obdobia ľudovým hlasovaním. L´udové hlasovanie o odvolávaní prezidenta vyhlasuje predseda [...]

Admin „PRAVDY“ má veľké problémy so štatistikou mojich blogov

07.02.2023

Pred chvíľou som zistil, že už môj prvý blog publikovaný v Pravde v roku 2011 je 382-hý ako ten dnešný a všetky ostatné blogy sú 382-hé. Blahoželám vám pupušškovia a spol.

Rusko neuspelo v OSN. Rezolúcia o vyšetrovaní poškodenia plynovodov Nord Stream neprešla

27.03.2023 23:20

Rusku sa nepodarilo prinútiť Bezpečnostnú radu OSN, aby požadovala nezávislé vyšetrovanie septembrových explózií, ktoré poškodili Nord Stream.

NR SR záborská parlament

SaS kritizuje Záborskej 'pozmeňovák' k zákonu o príspevku pri narodení dieťaťa

27.03.2023 22:14

SaS tvrdí, že vďaka návrhu by mohli Záborskej spriatelené organizácie čerpať peniaze zo štátneho rozpočtu.

Roman Mikulec, odvolávanie, Robert Fico, Boris Kollár, Eduard Heger, Igor Matovič, parlament

Bude Smer len bezmocný víťaz? Výhra nemusí znamenať nič. Heger má v rukách bonus, Kollár mení postoj

27.03.2023 20:00

Tretie prvenstvo pre Smer, tretia nádej pre novú stranu Eduarda Hegera. Boris Kollár sa zrejme postaví tak, ako bude fúkať povolebný vietor. Aj tieto trendy ukázali prieskumy.

Robert Fico, Robert Kaliňák, Tibor Gašpar, Smer

Európsky súd zamietol sťažnosti Fica a Kaliňáka súvisiace s kauzou Súmrak

27.03.2023 19:44

V novembri 2022 im Generálna prokuratúra SR podľa paragrafu 363 Trestného poriadku obvinenia v kauze Súmrak zrušila.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 385
Celková čítanosť: 1638981x
Priemerná čítanosť článkov: 4257x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy