Založ si blog

Prebúdzanie a Nový svetový poriadok

Keď som si dnes v Aktualitách.sk prečítal komentár Ľubomíra Jaška „Rev bláznov nie je hlas ľudu“ s originálnym názorom autora: „…treba si vypočuť hlas ľudu, (čo na tom, že je tento hlas besný), znamená koniec politiky. Hlas ľudu je hlas boží, ale musí ísť naozaj o hlas ľudu a nie hlas agresívnej spodiny“, rozhodol som sa, že z knižky T.E:Rostasa MLČANIE (2012) zacitujem z dvoch článkov autora. Tým viac, že v knižniciach je táto malá knižôčka nedostupná a ani ďalšie jeho knižky.

1.PREBÚDZANIE

V dnešných dňoch sa viac a viac ľudí prebúdza z akéhosi podivného spánku – správ o trvalej prosperite, nekonečnom raste, spravodlivých vojnách proti terorizmu a mnohých hlúpych televíznych programoch. Politici nás uisťujú, že i keď časy sú neľahké, my to vydržíme. Nepochopiteľne súhlasíme s ďalšími reformami,l škrtmi, istotami v očakávaní lepšieho zajtraška. Pritom zisky korporácií či bánk stúpajú do závratných výšok. My ostatní zostávame stále kdesi na polceste za šťastím.

Ibaže dnes už nastal zlom. Stále viac je zreteľnejší rozpor medzi realitou a fikciou. Aj vďaka internetu a alternatívnym zdrojom sa stále viac ľudí dozvedá, že rásť sa nedá do nekonečna, mnohé zdroje sú takmer vyčerpané, mnohí lekári sú vlastne iba díleri farmaceutických korporácií, dolár sa blíži ku koncu, úrok je zločin. Väčšina z nás si nedokáže pripustiť, že naše životy a osudy ovplyvňujú neviditeľné sily v pozadí a preto systém bráni.

2.NOVÝ SVETOVÝ PORIADOK

Paul Warburg, jeden z najvyššie postavených ľudí okolo klanu Rothschildovcov, prehlásil: „Svetovú vládu dosiahneme, či sa vám to páči alebo nie!“ Aj preto je na jednodolárovej bankovke nápis: NOVUS ORDO SECLORUM – Nový svetový poriadok.

Naše dejiny sa opakujú, a preto aj mocenské ambície svetovlády ostávajú trvalou súčasťou kultúr u Chetitov, Asýrčanov, Peržanov, Rimanov, Sovietov, nacistov a dnes globalizátorov. Globalizácia navonok pôsobí ako mierumilovné a nevyhnutné vyústenie ľudských dejín. Francis Fukuyama prehlásil, že dejiny v dnešných časoch skončili, pretože nič lepšie nás už nemôže stretnúť. Ak vravíme o Novom svetovom poriadku, potom prvý zlom nastal v roku 1492 objavením Ameriky. Začalo obdobie veľkého preskupenia síl a moci. Skutočná tvár globalizácie sa po stáročia vôbec nemení. Ide o neúprosný proces znásilňovania života na Zemi a vyvlastňovania národov. Tí, ktorí sa nechcú podvoliť, sú tvrdo potrestaní – ako Srbsko, Irak, Afganistan, Líbya a ďalší. Za zjemnením „globalizácia“ sa skrýva mohutný teror totality: kontrola obyvateľstva prostredníctvom nových „bezpečnostných“ technológií, spájanie korporácií, ekonomickej moci a politiky (Gorila), militarizmus, vojny proti fiktívnym nepriateľom.

Toto písal T.E.Rostas v roku 2012. Nie sme v roku 2021 k tomu bližšie? Zobudíme sa?

Život a smrť kapitalizmu. Dokážu ultraglobalisti nanútiť svetu Nový svetový poriadok (NWO)?

24.09.2021

Tento blog pochádza z článkov Andreja Fursova uverejnených 8.8.2021 a 11.8.2021 (Zdroj: Zavtra.ru). Nevylučujem, že časť čitateľov bude názory tohoto ruského historika považovať za konšpiračné bludy a hoaxy, ale nech rozhodnú čitatelia. Masy ľudí a časť svetových elít si predstavovali, že po roku 1991 nastúpila doba liberálnej blaženosti. Nepochopili však, že je to [...]

Cirkev by mala kráčať v stopách Krista a vzdať sa svetskej moci.

11.09.2021

_Toto je výzva MARSILIUSA Z PADOVY (1270 . 1343), ktorý bol skôr učencom ako duchovným. keď prehlasoval, že by cirkev a predovšetkým Svätý stolec nemali mať žiadnu politickú moc. V rozprave Defensor pacis (Obhajca mieru, 1328), ktorú napísal na obranu novozvoleného cisára Svätej ríše rímskej Ludvika IV v jeho boji o moc s pápežom Jánom XXII., podáva presvedčivé [...]

Nový svetový poriadok kolabuje

09.09.2021

Jeden z najvyššie postavených ľudí v okolí klanu Rothschildovcov – Paul Warburg prehlásil: „Svetovú vládu dosiahneme, či sa vám to páči alebo nie!“ Aj preto je na jednodolárovej bankovke nápis: Novus Ordo Seclorum – Nový svetový poriadok. Naše dejiny sa opakujú a preto aj mocenské ambície svetovlády ostávali trvalou súčasťou kultúr Chetitov, [...]

Portugalsko, očkovanie

ONLINE: Bohaté štáty sľubujú, že darujú viac vakcín chudobnejším

26.09.2021 08:45, aktualizované: 09:03

Šéf WHO odsúdil nespravodlivosť v rozdeľovaní vakcín. USA, Čína či Francúzsko chcú vyčleniť pre chudobné štáty ďalšie očkovacie látky.

voľby, Nemecko, Baerbocková, Laschet, Scholz

Nemci rozhodujú, kto po voľbách nahradí Merkelovú

26.09.2021 08:30

Je to historický moment. Už v nedeľu by malo byť v Nemecku jasnejšie, kto po 16 rokoch vystrieda v kancelárskom úrade Angelu Merkelovú.

Británia, benzín, nafta, pumpa, čerpacia stanica

Zásobovanie viazne, Briti si dočasne dovezú chýbajúcich kamionistov

26.09.2021 08:10

Británia vydá 10 500 dočasných pracovných víz vodičom nákladných vozidiel a hydinárskym robotníkom, aby zmiernila ich chronický nedostatok.

António Guterres / OSN /

Šéf OSN: Svet má priveľa jadrových zbraní, ľudstvo je blízko k vyhladeniu

26.09.2021 07:50

Ľudstvo je až príliš blízko vyhladeniu jadrovými zbraňami, napísal v nedeľu na Twitteri generálny tajomník OSN António Guterres.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 344
Celková čítanosť: 1414189x
Priemerná čítanosť článkov: 4111x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy