Založ si blog

Prečo sa opäť nezúčastním eurovolieb?

Podobne ako v roku 2014 sa nezúčastním eurovolieb 25.mája 2019 z viacerých dôvodov. Dnes som sa utvrdil v tom, že Európsky parlament (EP) je obyčajným služobníčkom Európskej komisie (EK), preto, že „EP nevie navrhnúť vôbec nič, vie iba vyzvať EK a poprosiť ju aby ona niečo navrhla. Tá niečo navrhne a potom o tom môžeme hlasovať tu v EP. To sme asi jediný parlament na svete. To konštatoval R. Sulík už 24.11.2016, keď v Štrasburgu, kedy EP vyzvala EK, aby súčasný dočasný systém DPH nahradila systémom trvalým – daňou z obratu. To by zabránilo karuselovým podvodom. 

Prešlo už dva a pol roka a reakcia EK? Nulová!

Dnešná Pravda (13.5.) potvrdila opodstatnenosť slov R. Sulíka v článku „EÚ na podvodoch s DPH stráca ročne 50 miliárd eur“. Za 10 rokov to bolo spolu 500 miliárd eur!  Spýtajme sa našich 13 či 14 budúcich europoslancov, čo zmôžu urobiť v 750 člennom EP proti diktátu EK a nadvláde „systémových“ strán združených v EPP a PES vedených J.-C. Junckerom? Pri takomto vedení EK je nárast „antisystémových“ strán pochopiteľný.

Druhý dôvod neúčasti je „slušná“ výzva Zastúpenia EK na Slovensku, ktorá „Apeluje na Slovákov, aby NEDRŽALI HUBU A IŠLI VOLIŤ!  ( SME, 28.4. 2015 , TASR). Čo robilo Zastúpenie EK od roku 2014, keď až tesne pred voľbami do EP oznamuje, že „voliči budú rozhodovať aj o podiele antisystémových a deštruktívnych síl v budúcom EP“.  Zastúpenie EK zdôraznilo 11 kladov EÚ, ktoré SR posunuli vpred, ale zabudli na mínusy, ktoré pozná veľká väčšina občanov.

Trtetím dôvodom je skutočnosť, že do EP kandiduje až 31 politických strán a 349 kandidátov, ktorých program pozná máloktorý volič. Snáď s výnimkou tých 13 europoslancov, ktorí nás 5 rokov v EP zastupovali. O desiatich z týchto 13 europoslancov sme sa z médií dozvedeli, že pri hlasovaní o kvótach na prijatie utečencov, hlasovali za, hoci proti kvótam bola väčšina občanov aj poslancov NR SR. Koho teda tých 10 europoslancov zastupovalo? Niektorým z nich sa v EP tak zapáčilo slúžiť Slovensku a EÚ, že boli ochotní vytvoriť nové strany a postaviť sa na čelo kandidátok. Ako môžu voliči mať dôveru k stranám a ich kandidátom, ak ich nominujú predsedovia strán a v EP sa musia podriadiť vodcom z EPP alebo PES (ľudovcov a socialistov)? Pri takomto volebnom systéme (jeden volebný obvod a partokracia) je odvážne tvrdiť, že EÚ je demokratická inštitúcia dodržiavajúca ľudské práva.

Myslím si, že by bolo vhodné aby sa naplnila idea E. Chmelára, že „Tento štát treba premyslieť a založiť odznova a to na základe zmluvy medzi občanmi a štátom, ktorá bude potvrdená referendom“. Takéto hĺbkové referendum by mohlo byť spolu s parlamentnými voľbami v roku 2020.

Poučí sa slovenská politická „elita“ od Ludwiga Erharda ?

02.11.2022

Ludwig Erhard (1897-1977) bol významný nemecký ekonóm a politik. V rokoch 1949 – 1963 bol ako kresťanskodemokratický minister financií hlavným strojcom západonemeckého hospodárskeho zázraku, v priebehu ktrého sa po devastácii krajiny počas 2. svetovej vojny strojnásobil hrubý národný produkt. Nebol ľavičiar ani pravičiar, jeho doménou bola komunikácia od ľava do [...]

Ako Maroš Šefčovič zareaguje na poverenie skompromitovanej Layenovej viesť rozhovory o soločnom nákupe plynu pre EÚ?

29.10.2022

Eurokomisár pre energetiku M. Šefčovič sa poverením Predsedníčky EK dostal do nezávideniahodnej situácie. Bude si musieť vybrať medzi 15 štátmi EÚ, vrátane Slovenska, ktoré odmietajú spoločný postup EÚ pri nákupe plynu a iných energonosičov alebo sa pridá k menšine 12 štátov, na čele s Nemeckom, ktorá presadzuje spoločný postup celej 27-ky. Postoj vlády SstaťR je [...]

Ad: Šimečka: SME nehľadá pravdu

08.10.2022

Pod týmto názvom som 15.1.2013 publikoval v PRAVDE blog v ktorom jeho bývalý šefredaktor Martin Milan Šimečka trefne a aktuálne charakterizuje denník SME. K 20.výročia založenia denníka povedal: SME je dnes pravicovo vyhranená, čo je podľa mňa zlý odhad mediálnej budúcnosti. Názory v novinách mi pripadajú málo dôveryhodné, lebo sú pravicovo predpojaté. Pravici [...]

Južná Kórea / Demografická kríza /

Južná Kórea má najnižšiu pôrodnosť na svete. Jej trvalý pokles spôsobil demografickú krízu

27.11.2022 10:29

Priemerne sa juhokórejským ženám v reprodukčnom veku za posledný rok narodilo 0,8 dieťaťa.

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj: Rusi nás kedysi chceli zničiť hladom, teraz tmou a chladom

27.11.2022 09:44

Ukrajinský prezident to uviedol v súvislosti s 90. výročím začiatku hladomoru zo stalinistickej éry, ktorý v rokoch 1932-33 zabil milióny Ukrajincov.

HIMARS

Ohromujúce nasadenie zbraní: Deň na Ukrajine je ako mesiac v Afganistane

27.11.2022 07:45

Používanie delostrelectva vo vojne na Ukrajine je absolútne ohromujúce, hovoria podľa New York Times predstavitelia NATO.

Kim Čong-un

KĽDR chce mať najsilnejšie jadrové sily sveta

27.11.2022 06:52

Severokórejský vodca Kim Čong-un uviedol, že konečným cieľom jeho krajiny je vlastniť najsilnejšie jadrové sily na svete.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 373
Celková čítanosť: 1594049x
Priemerná čítanosť článkov: 4274x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy