Založ si blog

Páni Pellegrini, Kiska a Kotleba, ako chcete bojovať proti daňovým únikom v daňových rajoch a pri DPH, ak budete premiérmi po voľbách 29. 2. 2020?

Podľa agentúry AKO najlepším premiérom by bol P.Pellegrini (30,8%), A.Kiska (23%) alebo M.Kotleba (8,7%). Nás, voličov, by zaujímalo, ako Vaše strany navrhujú riešiť problém extrémnych daňových únikov o ktorých informujú niektoré médiá.

SME dnes (24.1.2020) uverejnila jnformáciu, že podľa spoločnosti Bisnode v daňových rajoch sídli takmer 5000 slovenských firiem v ktorých je investovaných vyše 10,5 miliard eur. Počet firiem z roka na rok rastie medziročne o 115 spoločností. Najviac, 1228 slovenských podnikov je v daňových rajoch v USA. Oblasti podnikania: veľkoobchod, maloobchod, nehnuteľnosti aj vedecké činnosti. SME tiež upozornilo na 10 firiem, ktoré zbankrotovali a ich dlh na daniach a odvodoch dosahuje vyše 100 miliónov eur Jednotkou v tomto zozname je podľa Finstat.sk firma Bussines.sk s dlhom 38,9 milióna eur. Táto firma za 3 roky 2012-2015 mala tržby za 230 miliónov eur, hoci dlhodobo mala zisk len v desiatkach tisíc eur ! Nemôže ísť o fiktívny obchod s investičným zlatom?

Pokiaľ ide o problém DPH, jasne sa vyjadrila ĽS NS: „Na vratkách DPH štát ročne stráca 2,5 miliardy eur. Daň z pridanej hodnoty patrí k najnezmyselnejším daniam v našej ekonomike. Platíme ju všetci v každom jednom nákupe, ale na vratkách DPH bohatnú len špekulanti a oligarchovia. DPH neexistovala ani za socializmu a v USA neexistuje DPH dodnes. My v tomto máme jasno – postupným znižovaním DPH zrušiť!“ (Koniec citátu). Podľa ĽS NS Slovensko ročne prichádza o cca 13 miliard eur dovozom potravín zo zahraničia, ziskom vyplateným do zahraničia, nákupom stíhačiek a poplatkami do EÚ. Ďalej ĽS NS chce zoštátniť strategické podniky a tým zlacniť elektrinu, teplo aj vodu.Chcú postaviť štátne byty (dvojizbový byt už od 15 tisíc eur). Údajne oni nedovolia zo zdravia robiť biznis a zabezpečia bezplatné zdravotníctvo pre všetkých.

Tento program je zverejnený v Novinách ĽS NS z decembra 2019, ktoré sa objavili v našich poštových schránkach začiatkoch januára.

Môžeme sa čudovať, že preferencie ĽS NS rastú, hlavne u mladej generácie? Moja generácia (70+) sa však pýta,ako sa tento kvázi ľavicový program zhoduje s heslami Za Boha a za národ alebo Verní sebe, svorne napred, ktoré ĽS NS propagovala ešte pred pár rokmi, spochybňovaním holokaustu, znevažovaním SNP, oslavovaním vojnového zločinca J.Tisa atď. Nejde týmto „ľavicovým“ programom získať len hlasy sklamaných ľavicových voličov a množstvo nevoličov a po voľbách sa vrátiť k svojej pôvodnej klérofašistickej ideológii slovenského Hitlera Andreja Hlinku? Odpoveď si musia dať samotní voliči 29.2.2020.

Preto sa domnievam, že občania SR majú právo žiadať od predsedov politických strán, nielen od menovaných troch, ale aj ďaších 8-10, aby sa v predvolebných debatách k týmto dôležitým ekonomickým problémom jasne vyjadrili.

Pár odporúčaní a otázok k odvolávaniu ministra R. Sulíka v NR SR

21.06.2022

Dnes by mala NR SR rokovať o odvolávaní R.Sulíka z funkcie ministra hospodárstva. Dnešné aktuality.sk (21.6.2022) publikovali zaujímavý článok od Martina Odkladala pod názvom „Zdražovanie drví celý svet. Jedna krajina (Švajčiarsko) sa však vysokej inflácii zatiaľ vyhýba.“ Na grafe autor ukazuje, že kým v máji 2022 bola inflácia vo Švajčiarsku 2,7%, na [...]

70% občanov Rakúska je za neutralitu, proti vstupu do NATO

22.05.2022

Dnes túto informáciu odvysielalo Rádio Slovensko (RTVS) v správach o 15.. hodine. Prieskum ukázal, že len 16% občanov je za vstup do NATO a 14% sa nevedelo vyjadriť. Porážka RAKÚSKO-UHORSKA v 1. svetovej vojne a národnooslobodzovacie hnutia v rakúskych krajinách prispeli roku 1918 k rozpadu monarchie. Jedným z jej nástupníckych štátov sa stala aj prvá Rakúska republika. [...]

„Nový údel“ pre USA. Kto pripraví „Nový údel“ pre Slovensko?

22.04.2022

Dnes by som chcel zareagovať na včerajšiu diskusiu pánov Viskupiča, Machunku a Tomáša v Téme dňa na TA3. Diskusia sa týkala názorov na financovanie pomoci štátu, ktoré pripravila trojčlenná koalícia (OĽANO, Sme rodina a Za ľudí), ale bez SaS. Pre SaS je „červenou čiarou“ zvyšovanie daní pre 100 najziskovejších firiem, ktoré by mali zabezpečiť okolo 1,3 [...]

Mária Kolíková

Kolíková si chce preštudovať zákon o podpore nájomného bývania

06.07.2022 12:29

Ministerka sa chce pozrieť na riziko, že z výstavby môže profitovať aj firma, ktorá bola vymazaná z registra partnerov verejného sektora.

lavína, sneh, hory, Rakúsko, kopce, zima, Alpy, Tyrolsko

Pri výstupe na horu Ortles v talianskych Alpách zomrel český horolezec

06.07.2022 12:21

Ide o tretie úmrtie českého občana v horách na severe Talianska za posledné štyri dni.

Igor Matovič, matovic

Homofóbom roka je Matovič

06.07.2022 11:52

Jubilejný desiaty ročník ankety o najhomofóbnejší výrok minulého roka vyhral bývalý premiér, minister financií a predseda OĽaNO Igor Matovič.

naď, sulík

SaS vraj žiada Matovičov odchod. OĽaNO: Nepustíme ho

06.07.2022 11:30, aktualizované: 11:54

Buď Matovičov odchod, alebo odchod SaS z vlády. Tak podľa ministra Naďa argumentuje SaS pri politických rokovaniach.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 1530042x
Priemerná čítanosť článkov: 4203x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy