Farmafirma Johnson&;Johnson a opiátová kríza v Oklahome

Sudca v Oklahome nariadil spoločnosti zaplatiť 572 miliónov dolárov. Peniaze majú ísť na pomoc pri riešení tohto problému. J&J sú obvinené z toho, že dopomohli k nadmernému užívaniu vysoko návykových liekov proti bolesti. Štát Oklahoma argumentoval, že spoločnosť dlhé roky agresívne a zavádzajúco propagovala lieky opiátového typu, pričom zveličovala ich účinky pri liečbe chronickej bolesti a zľahčovala riziko závislosti. Podľa slov generálneho prokurátora Oklahomy zomrelo v štáte v rokoch 2007 – 2017 na predávkovanie 4653 ľudí.

Prípady v Oklahome môžu predurčiť vývoj rokovaní v štáte Ohio, kde federálny sudca rieši približne 1500 ďalších žalôb súvisiacich s liekmi opiátového typu.

MH SR podpísalo 20. 12. 2012 Memorandum o porozumení s kanadskou spoločnosťou EUROPEAN URANIUM RESOURCES Ltd.

20.10.2023

Táto spoločnosť mala záujem o ťažbu najväčšieho a najkvalitnejšieho slovenského uránového ložiska – Košice-Jahodná. Predbežná štúdia uskutučniteľnosti preukázala veľký ekonomický potenciál ložiska: -zásoby uránu 12 650 – 18385 ton U3O8 -finančná hodnota ložiska (NPV) dosahuje 276 miliónov USD -návratnosť investície (payback) – 1,9 roka Tieto [...]

Peter Žiga Podpredsedom NR SR?

19.10.2023

12.marca 2013 denník SME uverejnil príspevok „K NOVELE O LOŽISKÁCH…“ v ktorom autori novely Geologického zákona navrhujú zrušiť právo obcí, miest a samosprávnych krajov odmietnuť prieskum rádioaktívnych surovín. Keďže som 40 rokov pracoval ako ložiskový geológ pri prieskume aj ťažbe uránových aj iných ložísk, reagoval som na túto nehoráznu [...]

V novembri 2012 malo Slovensko na dne mora poklad v hodnote 180-200 miliárd USD. Aká je dnes?

13.09.2023

Podľa TASR z 8.9.2023 Rozpočtová rada varauje pred bankrotom a vyzýva politikov na upratanie spoločných financií. Prezident Rady pre rozpočtovú zodovednosť(RRZ) Ján Tóth pre rok 2023 odhaduje, že výdavky tá vyššie ako príjmy o 6,8 miliardy eur, deficit tak dosiahne 5,5%. Pred 10 rokmi PRAVDA (3.11.2012) uverejnila správu: „Slovenské dno v Pacifiku nás stálo už viac [...]

Nórska princezná Mette-Marit

Je vážne chorá a jej stav sa zhoršuje, povedal nórsky princ o manželke. Obavy má aj kráľ

30.05.2026 22:50

Nórska kráľovská rodina prežíva mimoriadne náročné obdobie. Zdravotný stav princeznej Mette-Marit sa zhoršil a kráľovnú Sonju museli náhle hospitalizovať.

Americká armáda / Americký vojak / US Army /

USA údajne plánujú urýchliť stiahnutie vojakov z Európy. Nové plány Pentagonu najviac ohrozia Pobaltie

30.05.2026 21:51

Konkrétne plány chce Pentagon v najbližších týždňoch v sídle NATO v Bruseli predstaviť európskym partnerom.

fico

Fico mieri s prorastovými opatreniami na tripartitu. V krátkom čase chce stopnúť aj uznávanie homosexuálnych manželstiev

30.05.2026 20:27, aktualizované: 21:11

Premiér ostro odmieta opozičné snahy o odvolávanie Kaliňáka a Gašpara. Pre dron v Rumunsku varuje pred globálnym konfliktom.

nehoda košice auto

Vážna kolízia v Košiciach: Na križovatke do seba vrazili tri autá, na mieste hlásia viacero zranených

30.05.2026 19:30

Na mieste sú záchranné zložky a hliadka Policajného zboru.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 1960691x
Priemerná čítanosť článkov: 4853x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy