Založ si blog

CORDARONE -superliek alebo superbiznis „NIEKEDY SO SMRTEĽNÝM KONCOM“

Cordarone 200 mg patrí do skupiny liekov nazývaných antiarytmiká. Držiteľom rozhodnutia o registrácii je santi-aventis Slovakia s r. o., Einsteinova 24, 851 01 Bratislava. Výrobcom je Sanofi-Aventis, Riels I, Viabrea, Španielsko.

Keď mi lekár vo Východoslovenskom ústave srdcovo-cievnych chorôb v Košiciach vo februári 2019 tento liek (po kontrole kardiostimulátora) predpísal, potešil som sa, dúfajúc, že spolu s ďalším antiarytmikom Betalocom mi pomôže zmierniť problémy súvisiace s takmer 6 rokov trvajúcou srdcovou arytmiou.

Podľa odporúčaní lekára som mal prvých 10 dní uživať denne 3 tablety, potom už len po jednej tablete denne. Príbalový leták som prvé dni nečítal. Začal som ho čítať až po niekoľkých dňoch, keď sa začali prejavovať prvé nepriaznivé účinky (nočné mory, poruchy spánku, trasenie, silné závraty a slabosť). A tak som sa v príbalovom letáku dočítal, že častým vedľajším účinkom, ktorý môže postihovať menej ako 1 z 10 ľudí patria:

-Poruchy štítnej žľazy, niekedy so smrteľným koncom.

-Akútne poruchy pečene, niekedy so smrteľným koncom.

-Pľúcna toxicita, niekedy so smrteľným koncom.

Po prečítaní týchto častých vedľajších účinkov som sa poradil so svojim kardiológom, ktorý mi odporučil neužívať 10 dní po 3 tablety denne, ale len jednu tabletu denne. Po niekoľkých dňoch som Cordarone prestal užívať a pokračoval v liečbe Betalocom. Teraz som však na rozpakoch: urobil som správne rozhodnutie? Kto mi poradí, komu budem môcť dôverovať?

Týmto príspevkom sa snažím upozorniť pacientov, hlavne seniorov, ktorí často príbalové letáky nečítajú, slepo dôverujúc lekárom, ktori

im lieky predpísali. Pravdepodobne sa tiež spoliehajú na Hypokratovu prísahu ktorá lekárov „vystríha od všetkého, čo by bolo na škodu nemocného a nepodá nikomu smrtiaci prostriedok“.

Impulzom k napísaniu tohoto blogu bol aj článok Pavla Štrbu (Aktuality.sk 5.8.2019): „Horšie ako Vietnam, nehody aj zbrane. Ako Američanov potichu zabíjajú lieky.“ (Opiáty v USA zabíjajú viac ako autonehody. Aj u nás to však začína byť problém.) Opiátová kríza v USA znížila priemerný vek dožitia o jednu celú desatinu.

Ako 79 ročný ŤZP dôchodca spomínam na časy pred rokom 1989 keď“zlý socani a komančovia“ zaviedli antihumánny systém bezplatného zdravotníctva (aj školstva) a až reformy ministra zdravotníctva R. Zajaca, za druhej vlády M. Dzurindu nám ukázali, že až privatizácia, nielen zdravotníctva, je ten správny liek na boľačky socializmu.

Farmafirma Johnson&;Johnson a opiátová kríza v Oklahome

27.08.2019

Sudca v Oklahome nariadil spoločnosti zaplatiť 572 miliónov dolárov. Peniaze majú ísť na pomoc pri riešení tohto problému. J&J sú obvinené z toho, že dopomohli k nadmernému užívaniu viac »

Prečo predseda Hlavného banského úradu zavádza o ťažbe zlata v Hodruši?

07.08.2019

Dnes by som nadviazal na dva moje blogy (z 22.7. a 24.7.2019) o problémoch ťažby zlata a polymetalických rúd na ložisku Banská Hodruša. V predchádzajúcich dňoch na tlačovej besede SaS R.Sulík viac »

Zlato sa v Hodruši-Hámroch neťaží?

24.07.2019

Podľa informácií z internetu Slovenská banská, spol. s r. o., Hodruša-Hámre, ktorá bola založená 15.2.1993 "Pôsobí v priemysle ostatných nerudných surovín a dobývaní." Ani slovo o ťažbe viac »

kórea, tapah, tajfún, strom zrútený, dážď

Tajfún spôsobil v Južnej Kórei materiálne škody, zranených je 30 ľudí

23.09.2019 10:33

Tajfún Tapah ešte predtým zasiahol časť južných ostrovov Japonska. Silné dažde spôsobili záplavy a niekoľko zranení.

U.S. Steel Košice

Košická župa ponúkla za U. S. Steel 1 euro

23.09.2019 10:29

Uchrániť zamestnanosť v košickom U. S. Steele chce Košický samosprávny kraj odkúpením tejto hutníckej fabriky.

Emisie

Veľké firmy sa predháňajú pri sľuboch znížiť emisie

23.09.2019 10:29

Takmer 90 veľkých svetových firiem sľúbilo obmedziť emisie v rámci kampane, ktorej cieľom je prinútiť nadnárodné podniky k ekologickejšiemu správaniu.

Kambodža / zrútenie budovy /

V Keni sa zrútila škola, najmenej sedem detí prišlo o život

23.09.2019 09:52

Ďalších desať detí ostalo uväznených v troskách budovy.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 282
Celková čítanosť: 931600x
Priemerná čítanosť článkov: 3304x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy