Prosím, konajte pán premiér

Minulý týždeň informovala na tlačovej besede Veronika Remišová (OĽANO), že v roku 2008 prenajal mominant SNS Patrik Hensel, šéf Geodetického a kartografického ústavu, polorozpadnutú budovu v Liptovskom Mikuláši na 100 rokov súkromnej firme. Preto sa k Listom vlastníctva nemôžu dostať občania, dokonca ani prezident Kiska a pán Franc, ktorí sa súdia o pozemok vo Veľkom Slavkove. Štát v tomto budovy prípade úplne zlyhal v ochrane Ústavy a občanov SR. Majiteľ budovy odmieta úradníkov pustiť do budovy. Nikto nezaručí, že sa listy vlastníctva nestratia alebo nedostanú do rúk špekulantov. Štát na nájomnom tejto schránkovej firme už pred piatimi rokmi zaplatil hodnotu celej budovy a ak by sa zmluvu nepodarilo zrušiť, firma môže 94 rokov inkasovať čistý zisk.

Keďže v tejto budove v Liptovskom Mikuláši sa nachádzajú aj listy vlastníctva po našej prastarej mame, ktorá zomrela v roku 1942, nemôže sa ani naša rodina k listom vlastníctva dostať. Preto Vás pán premiér prosím o skoré prešetrenie s následným vyvodením politickej, prípadne aj trestnoprávnej zodpovednosti. Ďakujem Vám.

MH SR podpísalo 20. 12. 2012 Memorandum o porozumení s kanadskou spoločnosťou EUROPEAN URANIUM RESOURCES Ltd.

20.10.2023

Táto spoločnosť mala záujem o ťažbu najväčšieho a najkvalitnejšieho slovenského uránového ložiska – Košice-Jahodná. Predbežná štúdia uskutučniteľnosti preukázala veľký ekonomický potenciál ložiska: -zásoby uránu 12 650 – 18385 ton U3O8 -finančná hodnota ložiska (NPV) dosahuje 276 miliónov USD -návratnosť investície (payback) – 1,9 roka Tieto [...]

Peter Žiga Podpredsedom NR SR?

19.10.2023

12.marca 2013 denník SME uverejnil príspevok „K NOVELE O LOŽISKÁCH…“ v ktorom autori novely Geologického zákona navrhujú zrušiť právo obcí, miest a samosprávnych krajov odmietnuť prieskum rádioaktívnych surovín. Keďže som 40 rokov pracoval ako ložiskový geológ pri prieskume aj ťažbe uránových aj iných ložísk, reagoval som na túto nehoráznu [...]

V novembri 2012 malo Slovensko na dne mora poklad v hodnote 180-200 miliárd USD. Aká je dnes?

13.09.2023

Podľa TASR z 8.9.2023 Rozpočtová rada varauje pred bankrotom a vyzýva politikov na upratanie spoločných financií. Prezident Rady pre rozpočtovú zodovednosť(RRZ) Ján Tóth pre rok 2023 odhaduje, že výdavky tá vyššie ako príjmy o 6,8 miliardy eur, deficit tak dosiahne 5,5%. Pred 10 rokmi PRAVDA (3.11.2012) uverejnila správu: „Slovenské dno v Pacifiku nás stálo už viac [...]

Trump NATO Rutte

Trump prekvapil slovami o Zelenskom. Potom sa pustil do NATO: Nechali ma v štichu

24.06.2026 23:34

Schôdzka Rutteho a Trumpa sa uskutočnila krátko pred summitom NATO, ktorý sa koná začiatkom júla v Ankare.

Ruský prezident Vladimir Putin.

Putinov ropný problém narastá: benzín dochádza v desiatkach regiónov Ruska, ľudí vyzývajú, aby nejazdili

24.06.2026 22:50

Problémy s dostupnosťou pohonných hmôt eviduje najmenej 62 subjektov Ruskej federácie.

Putin, lietadlo, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Putinovi ukázali nové lietadlá, poskladali ich hlavne z ruských súčiastok

24.06.2026 21:50

Ruský prezident Vladimir Putin si v stredu v meste Žukovskij neďaleko Moskvy prezrel najnovšie modifikácie lietadiel miestnej výroby.

Komjatický rybník.

Muž sa stratil pod hladinou štrkoviska. Pri Komjaticiach zasahujú člny aj potápačský tím

24.06.2026 21:23

Záchranári boli privolaní k záchrane topiaceho sa človeka.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 1968673x
Priemerná čítanosť článkov: 4873x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy