Nie je lepšia eutanázia, ako „starostlivosť“ o klientov v Adonise v Krajnom?

Keď som včera v Pluske dočítal článok „Otrasný život dôchodcov v domove v Krajnom…“, položil som si túto otázku. V tomto článku sa o.i. uvádza: „Kauza bývalého profesora hudby Heriberta Lederera (79), ktorého podľa polície otrávili v zariadení pre seniórov Adonis v Krajnom neďaleko Myjavy, pobúrila celé Slovensko. Každým dňom pribúdajú kritické hlasy, ktoré hovoria o otrasnej starostlivosti o klientov.“  Adonis, n.o. je neverejný poskytovateľ zdravotnej starostlivosti, ktorému profesor Lederer platil mesačne 800 eur a po smrti mu odkázal 85000 eur za predaj svojho bytu.

Po tejto otrasnej správe som na internete hľadal informácie o tom, ktoré štáty v Európe majú legalizovanú eutanáziu (grécky „dobrú smrť“). Eutanázia je legalizovaná v Belgicku, Holandsku, Luxembursku a Švajčiarsku a pasívna eutanázia (prerušenie liečby udržujúcej pacienta pri živote) je legálna vo V. Británii, Francúzsku, Španielsku, Grécku, Írsku, Nórsku, Fínsku, Maďarsku, Rakúsku a Dánsku. Asistovaná samovražda je povolená vo Švédsku a v Nemecku. Nejasná právna situácia je v Taliansku, Portugalsku a ČR,(kde sa údajne eutanázia posudzuje ako vražda). Jediná krajina kde sú zakázané všetky formy eutanázie je Poľsko.

Ak Slovensko má ambíciu byť v „jadre“ EÚ, nebolo by aktuálne, aby sa NR SR začala zaoberať aj otázkou eutanázie? Domnievam sa, že eutanázia by bola humánnejším ukončením života ako samovraždy (obesením, utopením, skokom pod vlak alebo do vody atď.)

MH SR podpísalo 20. 12. 2012 Memorandum o porozumení s kanadskou spoločnosťou EUROPEAN URANIUM RESOURCES Ltd.

20.10.2023

Táto spoločnosť mala záujem o ťažbu najväčšieho a najkvalitnejšieho slovenského uránového ložiska – Košice-Jahodná. Predbežná štúdia uskutučniteľnosti preukázala veľký ekonomický potenciál ložiska: -zásoby uránu 12 650 – 18385 ton U3O8 -finančná hodnota ložiska (NPV) dosahuje 276 miliónov USD -návratnosť investície (payback) – 1,9 roka Tieto [...]

Peter Žiga Podpredsedom NR SR?

19.10.2023

12.marca 2013 denník SME uverejnil príspevok „K NOVELE O LOŽISKÁCH…“ v ktorom autori novely Geologického zákona navrhujú zrušiť právo obcí, miest a samosprávnych krajov odmietnuť prieskum rádioaktívnych surovín. Keďže som 40 rokov pracoval ako ložiskový geológ pri prieskume aj ťažbe uránových aj iných ložísk, reagoval som na túto nehoráznu [...]

V novembri 2012 malo Slovensko na dne mora poklad v hodnote 180-200 miliárd USD. Aká je dnes?

13.09.2023

Podľa TASR z 8.9.2023 Rozpočtová rada varauje pred bankrotom a vyzýva politikov na upratanie spoločných financií. Prezident Rady pre rozpočtovú zodovednosť(RRZ) Ján Tóth pre rok 2023 odhaduje, že výdavky tá vyššie ako príjmy o 6,8 miliardy eur, deficit tak dosiahne 5,5%. Pred 10 rokmi PRAVDA (3.11.2012) uverejnila správu: „Slovenské dno v Pacifiku nás stálo už viac [...]

Aleppo

Svetová banka odhaduje, že obnova Sýrie bude stáť 216 miliárd dolárov

21.10.2025 23:13

Suma predstavuje zhruba desaťnásobok hrubého domáceho produktu Sýrie za rok 2024.

Vladimir Putin

Nechoďte do Budapešti, plánuje sa atentát, varuje Putina bývalý ruský špión

21.10.2025 22:43

Podľa slov bývalého agenta si vládnuca elita v Londýne „uvedomuje, že Británia môže čoskoro prestať existovať“.

Zrážka vlakov v Maďarsku

Vlakové nešťastie v Etiópii má 15 obetí. Explózia cisterny v Nigérii: 29 mŕtvych

21.10.2025 22:13, aktualizované: 23:35

Vlak prevážal väčšinou mladých ľudí a taktiež potraviny ako je ryža, cestoviny či kuchynský olej.

SR Bratislava primátor Winkler oznámenie BAX

Winkler založil stranu a hovorí o alternatíve pre „všetkých, ktorí už nechcú vyberať medzi zlým a horším“

21.10.2025 21:27

Kandidát na primátora sa označil za kompetentného manažéra.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 1888139x
Priemerná čítanosť článkov: 4674x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy