Kolaps a totálna chudoba – pravda o Amerike

Aktuálnu správu o ekonomickej, sociálnej a spoločenskej situácii v USA prináša kniha amerického novinára Georga Packera „LIKVIDÁCIA SPOLOČENSKÝCH VAZIEB“, v ktorej autor opísal systémovú krízu v USA. Krajina podľa neho upadá a ľudia sú chudobnejší. Štátu sa zmocnila finančná elita a predala USA do služieb plutokracie. USA kolabujú. Ľudia saprepadajú do biedy a všetko sa rozkladá. Takmer 50% Američanov je takých chudobných, že nemusia platiť daň z príjmu. Niektoré mestské štvrte opustila aj mafia, pretože nebolo čo brať. Spľasnutie hypotekárnej bubliny malo za následok, že banky zachraňovali daňoví poplatníci, ale ich už nezachraňoval nikto. Príčinu tohoto stavu vidí Packer vo finančnej elite z Wall Street, ktorá sa stará o to, aby demokratické inštitúcie nefungovali a demokracia upadala. Údajne ide o najlepšiu Správu o stave Únie v tomto storočí.
Ak toto by mal byť cieľ ku ktorému by sa malo Slovensko približovať, potom by som bol radšej mimo EÚ, mimo NATO, v neutrálnom, slobodnom a demokratickom Slovensku.

MH SR podpísalo 20. 12. 2012 Memorandum o porozumení s kanadskou spoločnosťou EUROPEAN URANIUM RESOURCES Ltd.

20.10.2023

Táto spoločnosť mala záujem o ťažbu najväčšieho a najkvalitnejšieho slovenského uránového ložiska – Košice-Jahodná. Predbežná štúdia uskutučniteľnosti preukázala veľký ekonomický potenciál ložiska: -zásoby uránu 12 650 – 18385 ton U3O8 -finančná hodnota ložiska (NPV) dosahuje 276 miliónov USD -návratnosť investície (payback) – 1,9 roka Tieto [...]

Peter Žiga Podpredsedom NR SR?

19.10.2023

12.marca 2013 denník SME uverejnil príspevok „K NOVELE O LOŽISKÁCH…“ v ktorom autori novely Geologického zákona navrhujú zrušiť právo obcí, miest a samosprávnych krajov odmietnuť prieskum rádioaktívnych surovín. Keďže som 40 rokov pracoval ako ložiskový geológ pri prieskume aj ťažbe uránových aj iných ložísk, reagoval som na túto nehoráznu [...]

V novembri 2012 malo Slovensko na dne mora poklad v hodnote 180-200 miliárd USD. Aká je dnes?

13.09.2023

Podľa TASR z 8.9.2023 Rozpočtová rada varauje pred bankrotom a vyzýva politikov na upratanie spoločných financií. Prezident Rady pre rozpočtovú zodovednosť(RRZ) Ján Tóth pre rok 2023 odhaduje, že výdavky tá vyššie ako príjmy o 6,8 miliardy eur, deficit tak dosiahne 5,5%. Pred 10 rokmi PRAVDA (3.11.2012) uverejnila správu: „Slovenské dno v Pacifiku nás stálo už viac [...]

Annetta Able

Zomrelo najstaršie žijúce dvojča, ktoré prežilo šialené pokusy Mengeleho. Bola to Židovka z Československa

17.12.2025 13:00

Annetta Ableová, ktorá celú mladosť prežila v Prahe, bola zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov.

predajnova

Šimkovičová odvolala Predajňovú z funkcie šéfky národného múzea

17.12.2025 12:58, aktualizované: 13:00

Predajňová viedla SNM od začiatku mája 2025, ministerka ju vymenovala na základe výberového konania.

plynovod,

Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu

17.12.2025 12:56

Odsúhlasiť ho oficiálne ešte musia ministri členských krajín EÚ, čo sa očakáva začiatkom budúceho roka.

magyar s orbanom kombifoto

Stráca Orbánov Fidesz dych? Prieskumy potvrdzujú rastúci náskok Magyarovej strany TISZA

17.12.2025 11:57

Podľa výsledkov prieskumu verejnej mienky by v prípade terajších parlamentných volieb stranu TISZA volilo 34 percent a Fidesz 26 percent voličov.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 1902040x
Priemerná čítanosť článkov: 4708x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy