Marcinčin vs. Štefanec 10: 0

Dnes som si s veľkým záujmom vypočul rozhlasovú reláciu „Z prvej ruky“, v ktorej vysoko na body zvíťazil pán Marcinčin. Argumentami o rovnej dani, 2.pilieri, situácii slovenskej strednej vrstvy a i.odhalil o čo išlo pravicovej vláde a kde Slovensko priviedla. Zároveň sme si my, poslucháči, ozrejmiť, o čo ide novovznikajúcej „ľudovej platforme“, združujúcej KDH, SDKU a MOST-HÍD. Zdá sa, že „ľudová platforma“ bude platformou pre ľudí z bánk, monopolov a 1-2% najbohatších, nie však pre 80%-nú väčšinu obyvateľov Slovenska. Škoda, že naša pravica nepochopila odkaz voličov z 10.marca 2012. Kým však s návrhmi SMERU na riešenie krízy sa dá súhlasiť, nikdy by som nemohol súhlasiť s tzv. trvalým eurovalom. Na schválenie trvalého eurovalu by mali poslanci NR SR vyhlásiť referendum,(podľa čl. 96 Ústavy), nakoľko ide „o dôležité otázky verejného záujmu, ( čl.93, ods.2 Ústavy)“. Platiť dlhy za nezodpovedné banky a  vlády budú naši občania, nie vláda ani poslanci NR SR.

milant

MH SR podpísalo 20. 12. 2012 Memorandum o porozumení s kanadskou spoločnosťou EUROPEAN URANIUM RESOURCES Ltd.

20.10.2023

Táto spoločnosť mala záujem o ťažbu najväčšieho a najkvalitnejšieho slovenského uránového ložiska – Košice-Jahodná. Predbežná štúdia uskutučniteľnosti preukázala veľký ekonomický potenciál ložiska: -zásoby uránu 12 650 – 18385 ton U3O8 -finančná hodnota ložiska (NPV) dosahuje 276 miliónov USD -návratnosť investície (payback) – 1,9 roka Tieto [...]

Peter Žiga Podpredsedom NR SR?

19.10.2023

12.marca 2013 denník SME uverejnil príspevok „K NOVELE O LOŽISKÁCH…“ v ktorom autori novely Geologického zákona navrhujú zrušiť právo obcí, miest a samosprávnych krajov odmietnuť prieskum rádioaktívnych surovín. Keďže som 40 rokov pracoval ako ložiskový geológ pri prieskume aj ťažbe uránových aj iných ložísk, reagoval som na túto nehoráznu [...]

V novembri 2012 malo Slovensko na dne mora poklad v hodnote 180-200 miliárd USD. Aká je dnes?

13.09.2023

Podľa TASR z 8.9.2023 Rozpočtová rada varauje pred bankrotom a vyzýva politikov na upratanie spoločných financií. Prezident Rady pre rozpočtovú zodovednosť(RRZ) Ján Tóth pre rok 2023 odhaduje, že výdavky tá vyššie ako príjmy o 6,8 miliardy eur, deficit tak dosiahne 5,5%. Pred 10 rokmi PRAVDA (3.11.2012) uverejnila správu: „Slovenské dno v Pacifiku nás stálo už viac [...]

d1 diaľnica bratislava trnava

Veľká úľava pre tisíce vodičov: Sprejazdnili obnovený úsek D1 pri Bratislave v smere na Trnavu

19.04.2026 22:15

Diaľnicu D1 od bratislavských Zlatých pieskov po križovatku Bernolákovo už sprejazdnili.

libanon izrael línia

Prekresľovanie hraníc napriek prímeriu. Izrael ukázal mapu, podľa ktorej ovládol desiatky miest v Libanone

19.04.2026 21:40

Izraelská armáda po prvý raz zverejnila mapu novej demarkačnej línie v južnom Libanone.

Ukraine Shooting

Masaker v Kyjeve spáchal rodák z Ruska po hádke so susedom. Aký škandál vyrobili policajti, ktorí mali proti nemu zasiahnuť?

19.04.2026 21:00

Streľba v Kyjeve, ktorá si vyžiadala šesť mŕtvych, v niečom pripomína masaker Ľubomíra Harmana v Devínskej Novej vsi v auguste 2010.

zelenskyj s putinom kombifoto

Ukrajina navrhla Turecku stretnutie Zelenského s Putinom, ruský prezident sa však podľa Sybihu skrýva

19.04.2026 20:44

Na prípadnom rokovaní by sa mohli zúčastniť aj turecký líder Recep Tayyip Erdogan a šéf Bieleho domu Donald Trump.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 404
Celková čítanosť: 1935744x
Priemerná čítanosť článkov: 4791x

Autor blogu

Kategórie

Archív

Odkazy