Založ si blog

Soros v Davose varoval pred Čínou a vyhlásil, že čínsky prezident Si Ťin-Pching je najnebezpečnejší odporca otvorených spoločností

Ďalej Soros uviedol, že Čína je najbohatší a najpokrokovejší a preto nebezpečný autoritársky režim. Trumpovi radí, aby namiesto vedenia obchodnej vojny s celým svetom, by sa USA mali zamerať len na Čínu. Napriek tomu Trump nedávno vyhlásil, že sa považuje za antiglobalistu a nacionalistu a ide mu predovšetkým o blaho Ameriky – America first, Nech Boh žehná Ameriku! A čo ostatný svet? Uvidíme, ako súboj týchto dvoch patologických ideológií dopadne. Kto čítal Sorosovu knihu „O globalizácii“(2002) musí pochybovať o tom, že autor je filantrop (ľudomil), že mu ide o rešpektovanie slobody, demokracie a ľudských práv. Predsa jeho definícia globalizácie ako „VOĽNÝ POHYB KAPITÁLU A ČORAZ VEČŚIE OVLÁDANIE NÁRODNÝCH EKONOMÍK GLOBÁLNYMI FINANČNÝMI TRHMI A NADNÁTODNÝMI KORPORÁCIAMI“ musí vzbudzovať odpor všetkých kresťanských aj sociálnych demokratov, ľavičiarov aj tradičných liberálov. Z tejto Sorosovej definície vyplýva, že mu ide o selektívnu slobodu, selektívnu demokraciu a ľudské práva, len pre najbohatšiu časť populácie a nie pre väčšinu spoločnosti. Veď už pred 2400 rokmi Platón presadzoval ideu: Naším cieľom pri budovaní štátu je čo najväčšie šťastie všetkých, nielen jednej triedy.“ V závere svojej knihy Soros uvádza: „NIE SOM PROTI POUŽITIU VOJENSKEJ SILY. PRIHOVÁRAL SOM SA ZA VOJENSKÝ ZÁSAH V BOSNE A KOSOVE A MIERA AMERICKEJ VOJENSKEJ NADRADENOSTI MA TEŠÍ.“
Túto chorú, antihumánnu ideológiu už pochopil V. Orbán v Maďarsku aj D. Trump a množstvo ďalších politikov vrátane čínskych, pre ktorých je ideológia Konfúcia a Mocia vhodnejšia, ako Sorosove egoistické idey. Tie, ako ukázal prieskum Oxfamu vedú k tomu, že miliardárov pribúda, ale chudobní prichadzajú o majetok. Údajne až polovica populácie žije z 1-2 dolárov na deň.
Dnešné Čítanie zo zahraničnej tlače v Rádiu Slovensko informovalo, že v roku 2015 prišli občania EÚ na daňových únikoch o 825 miliard eur, t.j. každý občan EÚ prišiel ročne o viac ako 1600 eur. V daňových rajoch je údajne naakumulovaných až 70 biliónov dolárov. Čo s tým chce robiť EK a EP? Dúfajme, že po májových voľbách do Europarlamentu sa situácia výrazne zmení a zlepší aj pre chudobnejšiu časť populácie.

EÚ viac ako 20 rokov neprežije, myslí si väčšina Európy

19.05.2019

Denník SME ma včera (18.5.2019) milo prekvapil, keď zverejnil výsledky dvoch, mierne protirečivých prieskumov. Prvý prieskum Eurobarometra je z februára-marca 2019 a konštatuje, že "Väčšina viac »

Prečo sa opäť nezúčastním eurovolieb?

13.05.2019

Podobne ako v roku 2014 sa nezúčastním eurovolieb 25.mája 2019 z viacerých dôvodov. Dnes som sa utvrdil v tom, že Európsky parlament (EP) je obyčajným služobníčkom Európskej komisie (EK), viac »

Eliquis – liek alebo predražený nebezpečný produkt zahraničných farmafiriem?

06.05.2019

Týmto článkom by som rád upozornil pani ministerku A. Kalavskú, ale aj výbor pre zdravotníctvo NR SR a pacientov užívajúcich tento liek na jeho negatíva. Som 79 ročný ŤZP pacint a eliquis viac »

Julian Assange

Ministerstvo spravodlivosti USA vznieslo nové obvinenia voči Assangeovi

23.05.2019 23:30

Voči Julianovi Assangeovi celkovo Spojené štáty vzniesli 18 obvinení.

Holandsko, eurovoľby, voľby

V Holandsku vyhrala eurovoľby Strana práce

23.05.2019 22:49

V drvivej väčšine krajín sa voľby do EP uskutočnia v nedeľu. V sobotu sa budú voľby konať u nás, v Lotyšsku a na Malte.

EÚ

Vo Francúzsku sa rozpadla kandidátka kvôli fotke s hákovým krížom

23.05.2019 21:09

Môže za to zverejnenie fotografie kandidátky číslo dva Lignierovej za krajne pravicovú stranu.

skripaľ, britania

Ruský denník zverejnil záznam údajného telefonátu Skripaľa

23.05.2019 20:23

Bývalý agent Skripaľ nechal odkaz v hlasovej schránke jeho netere Viktorie.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 273
Celková čítanosť: 861788x
Priemerná čítanosť článkov: 3157x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy