Založ si blog

Soros v Davose varoval pred Čínou a vyhlásil, že čínsky prezident Si Ťin-Pching je najnebezpečnejší odporca otvorených spoločností

Ďalej Soros uviedol, že Čína je najbohatší a najpokrokovejší a preto nebezpečný autoritársky režim. Trumpovi radí, aby namiesto vedenia obchodnej vojny s celým svetom, by sa USA mali zamerať len na Čínu. Napriek tomu Trump nedávno vyhlásil, že sa považuje za antiglobalistu a nacionalistu a ide mu predovšetkým o blaho Ameriky – America first, Nech Boh žehná Ameriku! A čo ostatný svet? Uvidíme, ako súboj týchto dvoch patologických ideológií dopadne. Kto čítal Sorosovu knihu „O globalizácii“(2002) musí pochybovať o tom, že autor je filantrop (ľudomil), že mu ide o rešpektovanie slobody, demokracie a ľudských práv. Predsa jeho definícia globalizácie ako „VOĽNÝ POHYB KAPITÁLU A ČORAZ VEČŚIE OVLÁDANIE NÁRODNÝCH EKONOMÍK GLOBÁLNYMI FINANČNÝMI TRHMI A NADNÁTODNÝMI KORPORÁCIAMI“ musí vzbudzovať odpor všetkých kresťanských aj sociálnych demokratov, ľavičiarov aj tradičných liberálov. Z tejto Sorosovej definície vyplýva, že mu ide o selektívnu slobodu, selektívnu demokraciu a ľudské práva, len pre najbohatšiu časť populácie a nie pre väčšinu spoločnosti. Veď už pred 2400 rokmi Platón presadzoval ideu: Naším cieľom pri budovaní štátu je čo najväčšie šťastie všetkých, nielen jednej triedy.“ V závere svojej knihy Soros uvádza: „NIE SOM PROTI POUŽITIU VOJENSKEJ SILY. PRIHOVÁRAL SOM SA ZA VOJENSKÝ ZÁSAH V BOSNE A KOSOVE A MIERA AMERICKEJ VOJENSKEJ NADRADENOSTI MA TEŠÍ.“
Túto chorú, antihumánnu ideológiu už pochopil V. Orbán v Maďarsku aj D. Trump a množstvo ďalších politikov vrátane čínskych, pre ktorých je ideológia Konfúcia a Mocia vhodnejšia, ako Sorosove egoistické idey. Tie, ako ukázal prieskum Oxfamu vedú k tomu, že miliardárov pribúda, ale chudobní prichadzajú o majetok. Údajne až polovica populácie žije z 1-2 dolárov na deň.
Dnešné Čítanie zo zahraničnej tlače v Rádiu Slovensko informovalo, že v roku 2015 prišli občania EÚ na daňových únikoch o 825 miliard eur, t.j. každý občan EÚ prišiel ročne o viac ako 1600 eur. V daňových rajoch je údajne naakumulovaných až 70 biliónov dolárov. Čo s tým chce robiť EK a EP? Dúfajme, že po májových voľbách do Europarlamentu sa situácia výrazne zmení a zlepší aj pre chudobnejšiu časť populácie.

Prečo predseda Hlavného banského úradu zavádza o ťažbe zlata v Hodruši?

07.08.2019

Dnes by som nadviazal na dva moje blogy (z 22.7. a 24.7.2019) o problémoch ťažby zlata a polymetalických rúd na ložisku Banská Hodruša. V predchádzajúcich dňoch na tlačovej besede SaS R.Sulík viac »

CORDARONE -superliek alebo superbiznis „NIEKEDY SO SMRTEĽNÝM KONCOM“

06.08.2019

Cordarone 200 mg patrí do skupiny liekov nazývaných antiarytmiká. Držiteľom rozhodnutia o registrácii je santi-aventis Slovakia s r. o., Einsteinova 24, 851 01 Bratislava. Výrobcom je Sanofi-Aventis, viac »

Zlato sa v Hodruši-Hámroch neťaží?

24.07.2019

Podľa informácií z internetu Slovenská banská, spol. s r. o., Hodruša-Hámre, ktorá bola založená 15.2.1993 "Pôsobí v priemysle ostatných nerudných surovín a dobývaní." Ani slovo o ťažbe viac »

nemocnica, sanitka, levice

Fico stále odmieta navrhnutú reformu nemocníc, s riešením vlády je spokojný

22.08.2019 12:53

S ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou je šéf Smeru ochotný sa znova stretnúť.

parlament,

SaS navrhuje vyhlásiť 27. jún za Deň pamiatky obetí komunistického režimu

22.08.2019 12:41

Dátum je symbolický, v tento deň v roku 1950 popravili v Prahe prvé obete komunistických politických procesov.

koalícia, bugár, danko, fico

Koalícia bude podľa Fica pokračovať aj po vypršaní koaličnej dohody

22.08.2019 12:29, aktualizované: 12:45

Spolupráca v koalícii podľa neho musí pokračovať aj z praktických dôvodov, schváliť musia štátny rozpočet na nasledujúci rok.

prasa, ošípané, sviňa,

Africký mor ošípaných sa blíži ku Košiciam

22.08.2019 12:27

Africký mor ošípaných (AMO) sa po okrese Trebišov pomaly blíži aj k druhému okresu v Košickom kraji, a to Košice - okolie.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 281
Celková čítanosť: 916222x
Priemerná čítanosť článkov: 3261x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy