Založ si blog

Aj na Nižnej Boci sa porušujú ústavné práva vlastníkov

Napriek tomu, že podľa čl.12 Ústavy SR „Základné práva a slobody sa zaručujú všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu,…..majetok, rod alebo iné postavenie a nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať“ a podľa čl. 20 „Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu“, na Nižnej Boci, nielen na východnom Slovensku, ako by pre bohatých a vplyvných, Ústava neplatila. A pritom ide o tie isté ľudské práva a slobody, ktoré už v roku 1776 v Deklarácii nezávislosti sformuloval tretí prezident USA Thomas Jefferson.

Aké mám dôvody pre takéto tvrdenie? Včera som sa dozvedel, že naša záhradka pred rodným domom, ktorú vlastníme spolu so sestrou, je zasypaná vrstvou štrku a kamenia, ktorú na náš pozemok, bez nášho vedomia a súhlasu povolili navoziť susedia (z Bratislavy), ktorí prerábajú starú banícku drevenicu. Pritom v Katastri nehnuteľností je uvedené, že vlastníkom záhradky som ja a moja sestra, ktorá v Nižnej Boci žije a ktorú vôbec neupozornili na svoj protiprávny zámer. Keď ma sestra o tomto informovala, bol som na pokraji infarktu (som 78 ročný dôchodca ŤZP, po onkologickej chorobe a 5 ročnej liečbe srdcovej arytmie).

Teraz sa zamýšľam nad ďalším postupom (oznam polícii, súd?), ale zvážiac dôveryhodnosť našej polície a súdov, som na rozpakoch. Kto mi poradí?

Je 8. decembra sviatok Nepoškvrneného počatia Panny Márie?

10.12.2018

Keď som 8. decembra do Poznámkového kalendára zapisoval údaje o počasí, všimol som si, že pod 8. decembrom je napísané: Nepoškvrnené počatie Panny Márie. Zo zvedavosti som si pozrel kalendáre viac »

Na daňovom podvode storočia za 55 miliard eur sa podieľalo aj Slovensko?

18.10.2018

RTVS dnes informovala, že investigatívni novinári odhalili daňový podvod storočia, do ktorého sú zapojené viaceré štáty Európy. Výška tohoto podvodu dosahuje šokujúcich 55 miliard eur. viac »

Po IRISE ARCHA a koľko je ďalších podobných „neziskoviek“?

11.10.2018

Pravda 9. októbra 2018 uverejnila článok "Hrôza v domove seniorov". Ide o Domov seniorov ARCHA na bratislavských Kramároch. Po predchádzajúcom "Domove IRIS", kde sa o seniorov starali a lieky im viac »

Ruský bombardér Tupolev Tu-160

Rusko na cvičenie vo Venezuele 'priletelo' s najväčšími bombardérmi sveta

10.12.2018 22:20

Na medzinárodnom letisku v Caracase pristáli aj ďalšie ruské stroje.

macron

Macron reaguje na nepokoje. Minimálna mzda sa zvýši o 100 eur

10.12.2018 21:44

Je to prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám protestujúcich z hnutia tzv. žltých viest.

Taliansko OBSE ministri zasadnutie Lajčák

V Bruseli sa pre kerčský incident spomínajú aj protiruské sankcie

10.12.2018 19:28

Podľa ministra Lajčáka Rada ministrov zdôraznila plnú podporu zvrchovanosti a územnej celistvosti Ukrajiny.