Založ si blog

Aj na Nižnej Boci sa porušujú ústavné práva vlastníkov

Napriek tomu, že podľa čl.12 Ústavy SR „Základné práva a slobody sa zaručujú všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu,…..majetok, rod alebo iné postavenie a nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať“ a podľa čl. 20 „Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu“, na Nižnej Boci, nielen na východnom Slovensku, ako by pre bohatých a vplyvných, Ústava neplatila. A pritom ide o tie isté ľudské práva a slobody, ktoré už v roku 1776 v Deklarácii nezávislosti sformuloval tretí prezident USA Thomas Jefferson.

Aké mám dôvody pre takéto tvrdenie? Včera som sa dozvedel, že naša záhradka pred rodným domom, ktorú vlastníme spolu so sestrou, je zasypaná vrstvou štrku a kamenia, ktorú na náš pozemok, bez nášho vedomia a súhlasu povolili navoziť susedia (z Bratislavy), ktorí prerábajú starú banícku drevenicu. Pritom v Katastri nehnuteľností je uvedené, že vlastníkom záhradky som ja a moja sestra, ktorá v Nižnej Boci žije a ktorú vôbec neupozornili na svoj protiprávny zámer. Keď ma sestra o tomto informovala, bol som na pokraji infarktu (som 78 ročný dôchodca ŤZP, po onkologickej chorobe a 5 ročnej liečbe srdcovej arytmie).

Teraz sa zamýšľam nad ďalším postupom (oznam polícii, súd?), ale zvážiac dôveryhodnosť našej polície a súdov, som na rozpakoch. Kto mi poradí?

Na daňovom podvode storočia za 55 miliard eur sa podieľalo aj Slovensko?

18.10.2018

RTVS dnes informovala, že investigatívni novinári odhalili daňový podvod storočia, do ktorého sú zapojené viaceré štáty Európy. Výška tohoto podvodu dosahuje šokujúcich 55 miliard eur. viac »

Po IRISE ARCHA a koľko je ďalších podobných „neziskoviek“?

11.10.2018

Pravda 9. októbra 2018 uverejnila článok "Hrôza v domove seniorov". Ide o Domov seniorov ARCHA na bratislavských Kramároch. Po predchádzajúcom "Domove IRIS", kde sa o seniorov starali a lieky im viac »

Vláda nemá záujem o slovenské firmy v daňových rajoch z Panama Papers?

22.09.2018

SME 21.9.2018 zverejnil informáciu "Nemci núkali dáta z Panama Papers, slovenská polícia po ne nikoho neposlala." Túto ponuku dostalo 32 európskych krajín. Ide o 11,5 milióna dokumentov z firmy viac »

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

V kauze tunela Branisko predložili na Špecializovaný trestný súd obžalobu

19.10.2018 13:57

V prípade čelí obžalobe šesť osôb.

Euro, kufrík, ekonomika, euroval

Kurz žiada od Talianov zmenu rozpočtu, EÚ nie je pripravená prevziať ich dlhy

19.10.2018 13:54

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz vyhlásil, že Taliansko musí zmeniť návrh rozpočtu, pretože inak ohrozí zdravie svojich financií aj financií partnerov.

Severin Krasimirov, viktoria marinovová, súd

Muž podozrivý z vraždy novinárky zostane vo väzbe až do procesu

19.10.2018 13:35

Samotný páchateľ pred súdom vyslovil želanie, aby naňho uvalil väzbu, pretože sa údajne obáva o svoj život.

Peniaze, zlato

Kažimír očakáva, že daniari preveria podozrenia o podvodoch so zlatom

19.10.2018 13:29

Minister financií Peter Kažimír očakáva, že finančná správa preverí podozrenia týkajúce sa možných podvodov s investičným zlatom na Slovensku.