Založ si blog

Aj na Nižnej Boci sa porušujú ústavné práva vlastníkov

Napriek tomu, že podľa čl.12 Ústavy SR „Základné práva a slobody sa zaručujú všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu,…..majetok, rod alebo iné postavenie a nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať“ a podľa čl. 20 „Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu“, na Nižnej Boci, nielen na východnom Slovensku, ako by pre bohatých a vplyvných, Ústava neplatila. A pritom ide o tie isté ľudské práva a slobody, ktoré už v roku 1776 v Deklarácii nezávislosti sformuloval tretí prezident USA Thomas Jefferson.

Aké mám dôvody pre takéto tvrdenie? Včera som sa dozvedel, že naša záhradka pred rodným domom, ktorú vlastníme spolu so sestrou, je zasypaná vrstvou štrku a kamenia, ktorú na náš pozemok, bez nášho vedomia a súhlasu povolili navoziť susedia (z Bratislavy), ktorí prerábajú starú banícku drevenicu. Pritom v Katastri nehnuteľností je uvedené, že vlastníkom záhradky som ja a moja sestra, ktorá v Nižnej Boci žije a ktorú vôbec neupozornili na svoj protiprávny zámer. Keď ma sestra o tomto informovala, bol som na pokraji infarktu (som 78 ročný dôchodca ŤZP, po onkologickej chorobe a 5 ročnej liečbe srdcovej arytmie).

Teraz sa zamýšľam nad ďalším postupom (oznam polícii, súd?), ale zvážiac dôveryhodnosť našej polície a súdov, som na rozpakoch. Kto mi poradí?

Macronove reformy Francúzska a EÚ

03.08.2018

Hospodárske Noviny uverejnili 1. augusta 2018 zaujímavý článok "Ako Macron reformuje Francúzsko" (od Lucie Rusnákovej). V úvode článku je pozoruhodný citát E. Macrona pre televíziu TF1: "Cieľom viac »

Dohoda z Marakešu – hoax alebo pravda?

25.07.2018

Túto otázku som si položil po prečítaní blogu R. Bednára "Heiko Maas podporil "Dohodu z Marakešu" (23.7.2018). Podľa tejto dohody by mohlo 300 miliónov Afričanov do roku 2065 prísť do EÚ. viac »

Kuchár lekárom, upratovačka zdravotná asistentka?

10.07.2018

Kde? V neziskovej organizácii IRIS v Bratislave. IRIS sa mal starať o starých, chorých ľudí, týchto však všetkých premiestnili do iných, podobných zariadení, pretože lekára-kuchára aj s viac »

pepsi, pepsico, kola

Karlovarské minerální vody môžu prevziať aktíva PepsiCo na Slovensku

21.08.2018 13:34

Protimonopolný úrad udelil skupine Karlovarské minerální vody povolenie na získanie licencie a prevzatie aktív spoločnosti PepsiCo na Slovensku.

Jakiw Palij, dozorca koncentračny tabor, nacista

USA deportovali do Nemecka bývalého nacistického dozorcu

21.08.2018 13:33

Palij po 2. svetovej vojne tajil svoju nacistickú minulosť a tvrdil, že bol počas vojny roľníkom a robotníkom v továrni. Podarilo sa mu tak získať americké víza.

polícia NAKA Valko vražda Branislav Zurian

Polícia ukončila vyšetrovanie vraždy právnika Ernesta Valka

21.08.2018 13:13

Podľa riaditeľa protizločineckej jednotky NAKA sa nepreukázalo prepojenie obvinených na žiadnu zločineckú skupinu, ani vražda na objednávku.

telefón, žena,mobil

Mobilné siete čaká revolúcia

21.08.2018 13:00

Slováci v súčasnosti čoraz viac využívajú služby 4G sietí.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 251
Celková čítanosť: 696173x
Priemerná čítanosť článkov: 2774x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy