Založ si blog

Pán premiér Fico, myslíte, že len premiér Tsipras a strana Syriza sú zodpovední za bankrot Grécka?

V dnešnej relácii O 5 minút 12 ma premiér Fico nepríjemne prekvapil konštatovaním, že za bankrot Grécka je zodpovedný premiér Tsipras a jeho strana Syriza, pretože si nesplnili „domácu úlohu“, t.j. reformy, ktoré Grécku nadiktovali veritelia (MMF, ECB a EK). Ak by ste boli objektívny, tak by ste pán Fico mali dodať, že za situáciu v ktorej sa Grécko nachádza sú zodpovedné predovšetkým strany, ktoré vládli v rokoch 2010-2014, t. j. sociálno-demokratická strana PASOK a stredopravá Nová demokracia. Predsa tieto dve strany a nie Syriza sú zodpovedné za rekordný, nesplatiteľný dlh Grécka, (cca 180% HDP), za extrémne vysokú nezamestnanosť, (okolo 26%), zníženie dôchodkov a platov a zníženie životnej úrovne väčšiny obyvateľov. A snáď pán premiér uznáte, že za túto situáciu nesú spoluvinu aj veritelia, ktorí požičiavali Grécku, (celkom cca 240 miliard eur), pritom mali poznať, v akej situácii sa Grécko nachádza. Považujete za správne, že teraz, keď nemecké a francúzske banky by mali znášať dôsledky svojich chybných investícií, presunula EK tento dlh na plecia daňových poplatníkov eurozóny cez tzv. eurovaly?

Myslím si, že v prípade kvót na utečencov ste diktát EK oprávnene odmietli, v súlade s uznesením väčšiny poslancov NR SR aj väčšiny obyvateľov Slovenska. Ale prečo odmietate právo prmiérovi Grécka povedať NIE, podobnému diktátu zo strany EK, ECB a MMF. Tým viac, ak toto odmietnutie bude odobrené v referende, ktoré sa má konať 5. júla ? Vy by ste pravdepodobne, dúfam, tiež odmietli diktát Trojky, keby Slovensku chceli enormne zvýšiť DPH, znížiť dôchodky atď. čo by znamenalo zhoršenie životnej úrovne väčšiny obyvateľov SR. Alebo sa mýlim? Prenecháte právomoci suverénneho, zvrchovaného štátu bruselským byrokratom, odtrhnutým spolu s našimi europoslancami  od reality?

Čo keby ste Tsiprasovi navrhli „reštrukturalizáciu dlhu“ veriteľov tak, ako ste to schválili Váhostavu: Veritelia (MMF, ECB a EK) by dostali len 15% z dlhu a zvyšok by im Grécko splácalo v priebehu 20 rokov za podmienky, že stav ekonomiky to bude dovoľovať. Prípadne Grécko môže veriteľom navrhnuť spoluúčasť v štátnych akciových spoločnostiach. Ďalšia forma pomoci Grécku: Poslať im našu vychýrenú expertku (z SDKU-DS), pani Bubeníkovú, ktorá už Grécku radila pred pár rokmi, po bohatých skúsenostiach s Gorilou a riadením Fondu národného majetku SR. Časom by sa mohli pridať dvaja ďalší superexperti na záchranu ekonomík, páni Dzurinda a Mikloš.

Aj na Nižnej Boci sa porušujú ústavné práva vlastníkov

21.05.2018

Napriek tomu, že podľa čl.12 Ústavy SR "Základné práva a slobody sa zaručujú všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu,.....majetok, rod alebo iné postavenie a nikoho nemožno z týchto dôvodov viac »

K členstvu v EÚ a NATO neexistuje alternatíva ?

18.05.2018

Včera na konferencii GLOBSEC prezident Kiska vyhlásil, že "K členstvu v EÚ a NATO neexistuje alternatíva" a ďalej dodal že "Národné záujmy ohrozujú tí, ktorí nahlas hovoria o potrebe chrániť viac »

Denník Pravda porušuje čl. 26, ods. 3 Ústavy SR: „Cenzúra sa zakazuje“. Chýba cca 1000 príspevkov do debaty k článku „Viac Slovákov si myslí, že za socializmu sa žilo lepšie. . . „

13.05.2018

Tešil som sa na debatu k tomuto k tomuto článku do ktorej prispelo 1054 diskutujúcich, ale Pravda zverejnila len 54 príspevkov. Keďže pre Agentúru Fokus sa vyslovilo 1046 respondentov, čitatelia viac »

Maduro

Trump podpísal nové sankcie voči Venezuele

21.05.2018 22:59

Nariadenie spomína "zlé hospodárenie a štátnu korupciu na úkor venezuelského ľudu a ich prosperity a pretrvávajúcu represiu politickej opozície".

štítna žľaza, ultrazvuk, sonografia

Branislava P. obvinili za nákupy ultrazvukov do košickej nemocnice

21.05.2018 22:18

Branislav P. je obvinený za nákupy ultrazvukov do košickej nemocnice. Voči rozhodnutiu vyšetrovateľa podal sťažnosť.

Turci

V maďarskej Tate na hradných hrách strelili historickou zbraňou Čecha do hlavy

21.05.2018 20:16

V historickej puške zabudol 30-ročný účastník hier nabíjaciu tyč, ktorou Čecha zasiahol do hlavy.

Graf, euro, lupa

India, Rusko a štyri ďalšie štáty chystajú zónu voľného obchodu

21.05.2018 20:10

India plánuje vytvoriť zónu voľného obchodu s Eurázijskou ekonomickou úniou, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 242
Celková čítanosť: 658184x
Priemerná čítanosť článkov: 2720x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy