Založ si blog

Pán premiér Fico, myslíte, že len premiér Tsipras a strana Syriza sú zodpovední za bankrot Grécka?

V dnešnej relácii O 5 minút 12 ma premiér Fico nepríjemne prekvapil konštatovaním, že za bankrot Grécka je zodpovedný premiér Tsipras a jeho strana Syriza, pretože si nesplnili “domácu úlohu”, t.j. reformy, ktoré Grécku nadiktovali veritelia (MMF, ECB a EK). Ak by ste boli objektívny, tak by ste pán Fico mali dodať, že za situáciu v ktorej sa Grécko nachádza sú zodpovedné predovšetkým strany, ktoré vládli v rokoch 2010-2014, t. j. sociálno-demokratická strana PASOK a stredopravá Nová demokracia. Predsa tieto dve strany a nie Syriza sú zodpovedné za rekordný, nesplatiteľný dlh Grécka, (cca 180% HDP), za extrémne vysokú nezamestnanosť, (okolo 26%), zníženie dôchodkov a platov a zníženie životnej úrovne väčšiny obyvateľov. A snáď pán premiér uznáte, že za túto situáciu nesú spoluvinu aj veritelia, ktorí požičiavali Grécku, (celkom cca 240 miliard eur), pritom mali poznať, v akej situácii sa Grécko nachádza. Považujete za správne, že teraz, keď nemecké a francúzske banky by mali znášať dôsledky svojich chybných investícií, presunula EK tento dlh na plecia daňových poplatníkov eurozóny cez tzv. eurovaly?

Myslím si, že v prípade kvót na utečencov ste diktát EK oprávnene odmietli, v súlade s uznesením väčšiny poslancov NR SR aj väčšiny obyvateľov Slovenska. Ale prečo odmietate právo prmiérovi Grécka povedať NIE, podobnému diktátu zo strany EK, ECB a MMF. Tým viac, ak toto odmietnutie bude odobrené v referende, ktoré sa má konať 5. júla ? Vy by ste pravdepodobne, dúfam, tiež odmietli diktát Trojky, keby Slovensku chceli enormne zvýšiť DPH, znížiť dôchodky atď. čo by znamenalo zhoršenie životnej úrovne väčšiny obyvateľov SR. Alebo sa mýlim? Prenecháte právomoci suverénneho, zvrchovaného štátu bruselským byrokratom, odtrhnutým spolu s našimi europoslancami  od reality?

Čo keby ste Tsiprasovi navrhli “reštrukturalizáciu dlhu” veriteľov tak, ako ste to schválili Váhostavu: Veritelia (MMF, ECB a EK) by dostali len 15% z dlhu a zvyšok by im Grécko splácalo v priebehu 20 rokov za podmienky, že stav ekonomiky to bude dovoľovať. Prípadne Grécko môže veriteľom navrhnuť spoluúčasť v štátnych akciových spoločnostiach. Ďalšia forma pomoci Grécku: Poslať im našu vychýrenú expertku (z SDKU-DS), pani Bubeníkovú, ktorá už Grécku radila pred pár rokmi, po bohatých skúsenostiach s Gorilou a riadením Fondu národného majetku SR. Časom by sa mohli pridať dvaja ďalší superexperti na záchranu ekonomík, páni Dzurinda a Mikloš.

SAV bude skúmať sprisahania (konšpirácie)?

26.07.2017

Pravda uverejnila 25. júla 2017 článok "SAV preskúma konšpirácie". Podľa autora článku SAV bude skúmať, ako ľudia komunikujú o spoločenských otázkach. Dôvodom prieskumu je údajne to, viac »

Už 4832 slovenských firiem majú vlastníka v daňových rajoch

21.07.2017

Takúto informáciu priniesla televízia TA3 18. júla a očakávali sme, ako na túto správu zareaguje premiér Fico alebo minister financií Kažimír. Žiaľ, až doposiaľ sme od nich žiadnu reakciu viac »

Ako V. Remišová inteligentne vygumovala “argumenty” R, Fica o analýze OECD o korupcii na Slovensku

03.07.2017

Vo včerajšej relácii TA3 V politike, ma mimoriadne zaujali stanoviská poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO). Kým premiér Fico problémy korupcie bagatelizoval a analýzu vypracovanú OECD interpretoval viac »

Charlie Gard

Smrteľne chorého britského chlapčeka prevezú do hospicu, rozhodol sudca

27.07.2017 21:15

Sudca o presune nevyliečiteľne chorého Charlieho rozhodol po tom, čo sa rodičia a nemocnica nedohodli, kde a ako 11-mesačné dieťa strávi svoje posledné dni.

cesta, r2, kamene

Padajúce kamene vystrašili aj vodičov na R2 pri Zvolene

27.07.2017 20:00

Komplikácií v doprave sa po vodičoch jazdiacich pod Strečnom dočkali aj šoféri na rýchlostnej ceste R2 pri Zvolene, ktorej časť úseku je neprejazdná.

Vladimir Putin, Krym, Rusko, Ukrajina,

Putin: Rusko je zdržanlivé voči USA, ale trpezlivosť má svoje medze

27.07.2017 19:12

Rusko reaguje na akcie USA zdržanlivo, ale v určitej chvíli už nebude možné hrubé konanie ďalej trpieť. Uviedol ruský prezident Putin ohľadom možnej reakcie na sankcie USA.

MV SR: Vládny Airbus A319

Zraneného mladíka privezie domov z Grécka vládny špeciál

27.07.2017 19:00

Prvý pobyt Michala pri mori v Grécku sa neskončil šťastne. Po operácii leží tri týždne v nemocnici a dýchajú za neho prístroje. Minister vnútra Kaliňák ponúkol na prevoz špeciál.

Milan Tréger

O problémoch geológie a baníctva, ekonomiky a politiky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 209
Celková čítanosť: 525362x
Priemerná čítanosť článkov: 2514x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy